Четвер
28.03.2024
18:07
Ласкаво просимо Гость
RSS
 
Село Іскрене
Головна Реєстрація Вхід
Село під час війни в лютому-березні 1944 року - Форум »
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: Міхалич  
Форум » Все про село » Історична згадка » Село під час війни в лютому-березні 1944 року (Зовнішній фронт Корсунь-Шевченківського котла в 1944 році.)
Село під час війни в лютому-березні 1944 року
iskrinaДата: Четвер, 17.01.2008, 23:09 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
В лютому-березні буде 64 роки від знаменитої Корсунь-Шевченківської битви. Наше село було на зовнішньому кільці оточення. Очевидцями тих боїв були люди села, які ще живі. Прохання до молодих іскренців надрукувати тут їх спогади.
Розмістив на Черкаському форумі про оточення
http://pres-centr.ck.ua/forum3/viewtopic.php?f=18&t=282
 
АврораДата: Субота, 16.02.2008, 23:37 | Повідомлення # 2
Лейтенант
Група: Перевірені
Повідомлень: 63
Репутація: 3
Статус: Оффлайн
Хочу поїхати в Корсунь на екскурсію. Я чула, там є музей Корсунь-Шевченківської битви. Куди ще порадите піти?

Мрії мають бути з каменя, а плани з піску
 
iskrinaДата: Четвер, 21.02.2008, 19:57 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Можна купити металошукач (він тепер не такий дефіцитний) і пошукати в різних місцях Іскреного. Але в селі багато ще є боєзапасів під землею, які можуть і підірвати шукачів. Тут потрібно вміло працювати. Па'мятаю, коли ходив у 4 клас, робили розкопки праворуч від дороги, що веде нагору до Георгіївки. Там колись був сільський цвинтар, а рядом якась довга яма. Там ми знаходили патрони. В цьому місці наші тримали оборону. Знаю де закопаний снаряд. Але для чого вони? Хай ржавіють тихенько.
 
AlexДата: Вівторок, 04.03.2008, 23:40 | Повідомлення # 4
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 32
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
Щодо боеприпасів, то насправді їх в селі вистачає. А поряд з моїм будинком навіть підземний хід іде. Я в дитинстві все хотів туди залізти.

Alex
 
iskrinaДата: Середа, 05.03.2008, 14:58 | Повідомлення # 5
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Про підземний хід я чув від Тараса Меркотана. Він казав, що коли копали яму під телефон, то було видно хід. Цікаво аби організувати похід під землю. Тільки потрібно спеців.
Юрист любить такі справи, то може підкаже? Або пошукати на форумах і дізнатися як це роблять.
 
AlexДата: Четвер, 06.03.2008, 16:04 | Повідомлення # 6
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 32
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
А Меркотан Тарас не розповідав Вам, як ми з моїм другом на його садибі копали прохід в цей підземний тонель? Звісно, у нас нічого не вийшло. smile

Alex
 
ОДНА_ЖІНКАДата: Четвер, 06.03.2008, 16:13 | Повідомлення # 7
Підполковник
Група: Перевірені
Повідомлень: 104
Репутація: 3
Статус: Оффлайн
По своїх каналах я дізналась, що ці ходи були прориті в кінці 17 і на початку 18 століття. Призначені були для схованки під час набігів татар. Ходи зроблені від церкви і до річки,щоб можна було ховатися в очеретах і болоті. Вихід був саме там де тепер проживає Тарас. А в підземеллі сховані різні пристосування для життя, дорогоцінності, ікони і т.п. Ще там є велике підземне сховище, де і розміщене все вище перераховане. Якщо знайдете, половина належить мені. Адже я даю наводку.

Хто гупає, тому не відчиняють!
 
iskrinaДата: Субота, 08.03.2008, 09:34 | Повідомлення # 8
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Quote (iskrina)
А Меркотан Тарас не розповідав Вам, як ми з моїм другом на його садибі копали прохід в цей підземний тонель? Звісно, у нас нічого не вийшло.

А коли саме копали? Бо він розповідав мені років 2 назад. Після того в нас про це розмови не було.
 
AlexДата: Субота, 08.03.2008, 21:44 | Повідомлення # 9
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 32
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
Це було давненько, я ще в школі вчився.

Alex
 
iskrinaДата: Субота, 08.03.2008, 21:57 | Повідомлення # 10
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
А про війну (1944 р.) хто чув від бабусь і дідусів?
Мені розповідала мама Володі Шевченка ( токаря) про те, що німці зібрали багато людей і прикриваючись ними наступали на залізничну станцію, де закріпились наші. Ви не чули такого?
 
AlexДата: Субота, 08.03.2008, 22:08 | Повідомлення # 11
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 32
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
Ні такого не чув. Чув, що коли німці з Георгіївки спускались, то діди з вилами їх зустрічали. Ще чув, що в нас зійшов поїзд з колій в якому находились поранені.

Alex
 
iskrinaДата: Понеділок, 10.03.2008, 18:26 | Повідомлення # 12
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Про вила це одна жінка казала, тому що через село пройшов 3 мех. корпус. Всі німці на техніці.
А про ешелон, що завалився в яр біля Стецівки ось тут я виклав http://forums.hutir.info/viewtop....1e98306
 
AlexДата: Вівторок, 11.03.2008, 22:40 | Повідомлення # 13
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 32
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
А можливо десь дізнатись більше про село під час війни?

Alex
 
iskrinaДата: Вівторок, 11.03.2008, 22:47 | Повідомлення # 14
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
В людей старих, що жили під час окупації. У мене є трошки спогадів. Готую до друку. При нагоді розпитайте в родичів, які памятають той період. Напишіть тут.
 
AlexДата: Вівторок, 11.03.2008, 23:23 | Повідомлення # 15
Сержант
Група: Користувачі
Повідомлень: 32
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
Як поїду в село обов'язково щось розпитаю.

Alex
 
iskrinaДата: Середа, 26.03.2008, 21:53 | Повідомлення # 16
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Все, що навіть на перший погляд незначне пишіть. Мені потрібні спогади для книги.
 
ТолянДата: Понеділок, 13.10.2008, 17:33 | Повідомлення # 17
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 52
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
З слів своєї бабусі можу дещо сказати - в 1944р. підчас наступу наша села переходило двічі з рук в руки: перший раз наші захопили село, але були змушені відійти через відсутність танків відходили до пагорба, де зараз кладовище(нове); а другий раз отримавши підкріплення з танками наші повністю визволили село і погнали німців в сторону Кисилівки і на Капустине.

Також моя бабуся згадувала, що їх були зігнали до купи біля церкви(тер.сучасної школи) і по-залізниці погнали на станцію, але вони туди не дійшли , бо по-дорозі на охорону напали наші-розвідники або партизани, тоді мою бабусю було поранено в ногу( осколок залишився і до нині).


Все буде добре - бо все тільки починається!!!
Ми за справедливість!
 
iskrinaДата: Понеділок, 13.10.2008, 21:00 | Повідомлення # 18
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Quote (Толян)
Також моя бабуся згадувала, що їх були зігнали до купи біля церкви(тер.сучасної школи) і по-залізниці погнали на станцію, але вони туди не дійшли , бо по-дорозі на охорону напали наші-розвідники або партизани, тоді мою бабусю було поранено в ногу( осколок залишився і до нині).

Я теж чув про цей випадок. Напиши хто твоя бабуся. Мені потрібні свідчення для оформлення історії села.
 
ТолянДата: Вівторок, 14.10.2008, 15:11 | Повідомлення # 19
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 52
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
Мою бабусю звати Гапеєва Марія Потапівна( в минулому Турчак М.П.)

Все буде добре - бо все тільки починається!!!
Ми за справедливість!
 
iskrinaДата: Вівторок, 14.10.2008, 18:55 | Повідомлення # 20
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Quote (Толян)
Мою бабусю звати Гапеєва Марія Потапівна( в минулому Турчак М.П.)

Дякую. А якого року народження бабуся і де зараз проживає. Чи не змогла вона дати мені інтерв'ю?
 
ТолянДата: Середа, 15.10.2008, 08:47 | Повідомлення # 21
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 52
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
Quote (iskrina)
А якого року народження бабуся і де зараз проживає. Чи не змогла вона дати мені інтерв'ю?

Моя бабуся народилася 1935року і зараз проживає в с.Іскрене по вул.Хрещатик. bye


Все буде добре - бо все тільки починається!!!
Ми за справедливість!
 
iskrinaДата: Середа, 15.10.2008, 21:15 | Повідомлення # 22
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
sanfed, подавай інформацію про рідний край. А за стопочкою посидіти не проблема.
Толян, спасибі за інформацію. А чи є фото твоєї бабусі (шкільне)?
 
sanfedДата: П'ятниця, 17.10.2008, 13:13 | Повідомлення # 23
Майор
Група: Перевірені
Повідомлень: 81
Репутація: 4
Статус: Оффлайн
Моя батьківщина Консунь-Шевченківський район с. Сахнівка - це від корсуня в сторону Мошен Канева. Від Канева 40 км. Мені стидно признати але я мало знаю інформації по періоду ВВв в наших краях, хоча є непоганий музей при школі. Я думаю ви свого часу чули про неї - колись із всього Союзу приїзджали на екскурсії. Я ж уже 15 років на Хмельниччині. Як тільки попаду в рідні краї обовязково схожу ще раз щоб поділитись з вами інформацією про Котел зі сторони свого села. Одне знаю точно що таких сильних бойових дій як у вас на території нашого села не було. На горі Пастушка правда в дитинстві ми знаходили шоломи як німецькі так і радянські, і багато окопів. Проте цього літа я ходив по ній з апаратом (він правда слабенький) особливо нічого не знайшов - лише три патрони. Було мало часу щоб щільно промацать грунт. На горі Дівиця теж ходив (скарб шукав) теж ніяких слідів ВВв. Схоже що німці не зважаючи на дуже щільно вибудований захист відійшли ближче до Корсуня і західніше в сторону Бровах Таганчі, Іванівки - тут стоїть памятник замкненню кільця навкруги Корсуня. Оце мабіть і все що я можу сказать по цьому питанню. Якщо по Хмельниччині то тут в результаті своїх пошуків знайшов наконєчники стріл, монети 18** років, патрони снаряди не рахував. У нашому краю тут проходить лінія дзотів. Але так як перед війною всі всім вірили - німці бачили цю лінію і просто обійшли її стороною. Якщо вас цікавить спілкування зі мною - скайп sanfed3 правда там теж тільки в чаті але конкретніше можна поговорити.

Цікавлюсь історією рідного краю Але не буду приховувати -люблю заглянуть під верхній шар родючого грунту рідної землі.
 
iskrinaДата: Неділя, 19.10.2008, 18:02 | Повідомлення # 24
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Поспілкуємось тут, на форумі.
Я в 1973 році трішки працював в Хмельницькій обл., в с. Хотьківці Красилівського р-ну. А Ви де в Хмельницькій обл. проживаєте?
 
sanfedДата: Вівторок, 11.11.2008, 13:35 | Повідомлення # 25
Майор
Група: Перевірені
Повідомлень: 81
Репутація: 4
Статус: Оффлайн
м.Деражня

Додано (11.11.2008, 13:35)
---------------------------------------------
Я читав про те що в вашій місцевості є затонувші танки. Хотілося б обговорити цю тему детальніше. Що скажите на це?


Цікавлюсь історією рідного краю Але не буду приховувати -люблю заглянуть під верхній шар родючого грунту рідної землі.
 
ТолянДата: Вівторок, 11.11.2008, 16:56 | Повідомлення # 26
Лейтенант
Група: Користувачі
Повідомлень: 52
Репутація: 2
Статус: Оффлайн
Quote (sanfed)
в вашій місцевості є затонувші танки

Так дійсно є декілька танків як німецьких так і радянських. В основном вони знаходяться коло греблі.


Все буде добре - бо все тільки починається!!!
Ми за справедливість!
 
ДядяшаДата: Вівторок, 11.11.2008, 16:58 | Повідомлення # 27
Полковник
Група: Перевірені
Повідомлень: 163
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
Одного танка, німецького вже дістали (здається тигра чи пантеру)а ще один там десь заритий.
 
iskrinaДата: Вівторок, 11.11.2008, 17:53 | Повідомлення # 28
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Quote (Дядяша)
Одного танка, німецького вже дістали (здається тигра чи пантеру)а ще один там десь заритий.

Ось тут стаття про цей танк.
 
sanfedДата: Середа, 12.11.2008, 08:17 | Повідомлення # 29
Майор
Група: Перевірені
Повідомлень: 81
Репутація: 4
Статус: Оффлайн
А що ви скажите на мою пропозицію - це питання так би мовити помацати руками. Адже можна знайти покупця на цей металобрухт і принести користь як сільській громаді так і вибачаюсь в деякій мірі потішити власні шкурні інтереси.

Цікавлюсь історією рідного краю Але не буду приховувати -люблю заглянуть під верхній шар родючого грунту рідної землі.
 
iskrinaДата: Середа, 12.11.2008, 20:02 | Повідомлення # 30
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Ви не уявляєте фронт роботи. Адже ця металева купа, що прослідковується, знаходиться під товщею грунту та ще й під дорогою.
 
Форум » Все про село » Історична згадка » Село під час війни в лютому-березні 1944 року (Зовнішній фронт Корсунь-Шевченківського котла в 1944 році.)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Найактивніші користувачі форуму:
  • Pavlo
  • oli4ka
  • iskrina
  • Депутат
  • denis-vanv
  • Дядяша
  • Міхалич
  • ОДНА_ЖІНКА
  • СІА
  • sanfed
  • Хто сьогодні був на форумі:

    Copyright Стеценко В.П. © 2024
    Сайт створено у системі uCoz