Четвер
28.03.2024
18:43
Ласкаво просимо Гость
RSS
 
Село Іскрене
Головна Реєстрація Вхід
Соціальний проект "Краєзнавство" - Форум »
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Спілкування на різні теми » Корисні посилання » Соціальний проект "Краєзнавство" (Допоможемо голосуванням за соціальну ідею)
Соціальний проект "Краєзнавство"
iskrinaДата: П'ятниця, 12.03.2010, 18:52 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Допоможемо голосуванням за соціальну ідею нашої форумчанки tanya_bond "Краєзнавство".
Реєструємось і голосуємо!

http://ideax-nescafe.com.ua/ideas/7104

 
ДепутатДата: П'ятниця, 12.03.2010, 20:15 | Повідомлення # 2
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
чудова ідея ! Але, головне в цій справі інше ( не лише інтернет простір) - робота над створенням власного архіву. Я десь подібним займаюсь не перший рік (мала Батьківщина). Поспішати немає сенсу. Потрібно накопичувати інформацію, зокрема: мати доступ до обласного архіву, здійснити перегляд (ксерокопіювання) районних видань за весь час видання (обласна бібліотека, архів), видання окупаційної преси (період ВВВ), голодомор, тощо. Кому цікаво, можу поділитись досвідом в приватному листуванні. Головне - мати бажання, люди це оцінять ... це історія.

- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)
 
iskrinaДата: Субота, 13.03.2010, 19:25 | Повідомлення # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн

Quote (Депутат)
видання окупаційної преси

А ОСЬ ПРО ЦЕ ЧУЮ ВПЕРШЕ. НЕВЖЕ В ОБЛАСНИХ АРХІВАХ Є І ТАКЕ?
 
ДепутатДата: Субота, 13.03.2010, 20:10 | Повідомлення # 4
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
звісно така преса зберігається в обласних архівах Кожний, хто займається краєзнавчим дослідженням має змогу з нею ознайомитись. Під час німецької окупації 1941-1943 років області були розділені на гибіти (округи), які входили до складу регіонального генерального округу (генералбецірку), підпорядкованого Райхскомісаріату України з центром у місті Рівне. Кожен гебіт складався з чотирьох-п'яти районів. Я переглядав окремі видання, багато корисного, звісно, з точки зору краєзнавства, бо це теж період історії

- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)

Повідомлення відредагував Депутат - Субота, 13.03.2010, 20:46
 
ДепутатДата: Субота, 13.03.2010, 20:23 | Повідомлення # 5
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
окупаційна влада неабияку увагу приділяла агітації: всіляко закликали до виїздів в Німеччину на роботу, розповідали як там гарно живеться, порівнювали організацію господарювання в Німеччині і СРСР (звісно на свою користь), успіхи на фронтах, розпорядчі та приватні об'яви тощо

- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)
 
iskrinaДата: Неділя, 14.03.2010, 10:09 | Повідомлення # 6
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Quote (Депутат)
окупаційна влада неабияку увагу приділяла агітації: всіляко закликали до виїздів в Німеччину на роботу

Знаю таких людей що добровільно поїхали в Німеччину на роботи. А більше двох десятків іскрян не захотіли повертатися в Україну.
 
ДепутатДата: Неділя, 14.03.2010, 11:27 | Повідомлення # 7
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
додаються лише фото ?
Прикріплення: _______1941.doc (177.5 Kb)


- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)
 
iskrinaДата: Неділя, 14.03.2010, 16:50 | Повідомлення # 8
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Цікаві ось ці матеріали. Потрібно буде переглянути. Іскрене належало під час війни до Звенигородського повіту.
Рідне слово. - Звенигородка, 1941 (15 верес.) - 1943. Ред. М. Терновий. Місце зберігання: НДБ ЦДАУ (1942-1943). [Черкаси].
 
ДепутатДата: Неділя, 14.03.2010, 16:56 | Повідомлення # 9
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
зверністься в ДАЧО, напишіть заяву, Вам не відмовлять, там запитаєте, все розкажуть smile

- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)
 
iskrinaДата: Неділя, 14.03.2010, 17:07 | Повідомлення # 10
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
А якщо з рекомендаційним листом в обласний архів?
 
ДепутатДата: Неділя, 14.03.2010, 17:13 | Повідомлення # 11
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
Навіщо рекомендації ? Я Вам ось що скажу: biggrin Ви хоч і від Гаранта такий лист принесіть, їм все одно. Робота в архіві безкоштовна, але все, що цікавить не перепишеш, тому доводиться або просити ксерокопії, або перефотографування, а це для вас затрати, а для них який не який прибуток. Одна сторіночка 6 гривень, це загальнодержавні ціни, ну я так думаю

- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)

Повідомлення відредагував Депутат - Неділя, 14.03.2010, 17:16
 
ДепутатДата: Неділя, 14.03.2010, 17:20 | Повідомлення # 12
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
а ще більшу користь принесе перегляд матеріалів по колгоспам і сільським радам, матеріали щодо нанесених збитків німчурою, відбудова (десь період 43-53 р.р.). Цікака річ, наприклад, переглянути заяву (оригінал) діда про збитки, які йому нанесла війна

- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)
 
ДепутатДата: Неділя, 04.04.2010, 21:17 | Повідомлення # 13
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
сподіваюсь, що про Іскрене тут щось є

не тут то було .... аж 2 Мегабайти ..... на скриньку направлю .... хоча можна й ось так
http://www.archives.gov.ua/Publicat/Guidebooks/Cherkasy.php


- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)

Повідомлення відредагував Депутат - Неділя, 04.04.2010, 21:39
 
ДепутатДата: Понеділок, 05.04.2010, 10:26 | Повідомлення # 14
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
Опис 14 (Дмитріївська церква, с. Іскрене)
Справ: 86; 1797–1915 рр.
Метричні книги. Сповідні розписи. Клірові відомості за 1851–
1900 рр. Прибутково-видаткові книги (1809–1827, 1896).

от гарна для вас новина - метричні книги далеко не по всіх селах збереглись - іскренські є

Іскрене, с., Звенигородський пов., Київська губ. (с., Шполянський р-н, Черкаська обл.) ф. ф. 22, 152

Ф. 22. Стецівське волосне правління, с. Стецівка Звенигородського повіту Київської губернії
Стецовское волостное правление, с. Стецовка Звенигородского уезда Киевской губернии
Справ: 6; 1865–1914 рр.
57
Опис 1
Справ: 6; 1865, 1881, 1898, 1911–1914 рр.
Ухвали Стецівської і Вікненської сільських громад (1911–1914), журнал реєстрації вхідних документів (1865), подвірний список селян
с. Іскрене із зазначенням розмірів викупних платежів і посімейний список жителів с. Ружківка (1881).


- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)

Повідомлення відредагував Депутат - Понеділок, 05.04.2010, 11:14
 
iskrinaДата: Понеділок, 05.04.2010, 18:29 | Повідомлення # 15
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 749
Репутація: 13
Статус: Оффлайн
Дякую Депутату. Я ці документи вже опрацював в Києві, на Соломенській площі (ЦДАУ).
 
tanya_bondДата: Вівторок, 06.04.2010, 08:48 | Повідомлення # 16
Лейтенант
Група: Перевірені
Повідомлень: 61
Репутація: 3
Статус: Оффлайн
Я була у Черкаському архіві. Дійсно, там дуже багато інформації. Правда, про директрису Черкаського архіву у мене погані спогади. Не дозволила ні ксерити, ні фоткати. Сказала, щоб я приїжджала ще років 20 до них переписувала всю інформацію в ручну. От така то бюрократія, порозводили.

Додано (06.04.2010, 08:48)
---------------------------------------------
Депутат! А Ви не в курсі де можна набрати цікавих світлин, відеоінформації про наш край? Такі зберігаються?

 
ДепутатДата: Вівторок, 06.04.2010, 20:00 | Повідомлення # 17
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
спеціально для Тані: хочу порекомендувати форум, на якому спілкуються ті, хто не байдужий до історії, старовини, краєзнавства тощо. Зареєструйтесь, увійдіть в довіру до самих активних користувачів, може вони чим вам і допоможуть. А стосовно роботи в архівах, то звісно їх послуги платні, але перефотографування більш дешевше ніж к/копіювання, здається 12 грн один документ - якщо він цікавий, то чому б і не заплатити http://forum.vgd.ru/109/12521/

- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)
 
ДепутатДата: Вівторок, 06.04.2010, 21:32 | Повідомлення # 18
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
в доповнення до попереднього посту: багато залежить від того, який зміст слів ".....набрати цікавих світлин, відеоінформації про наш край? Такі зберігаються?". Якщо мова йде про краєзнавче досліждення, ну наприклад села, то це, впершу чергу архів і спогади односельців. Поетапність дослідження, на мою думку, наступна:
1. Перша згадка, погодження назви тощо
2. В залежності від історичного минулого, період розвитку (як воно там було під поляками, австріяками).
3. Козацька доба - чи була своя сотня, до якого полку відносилась, хто був сотниками і т.п.
4. Релігійне життя (церкви, кількість, священники ...приход)
5. Довоєнний період
6. Період ВВВ.
7. Нанесені збитки, відбудова.
8.Період 1960-1980 років.
9. Культурне життя, ну мабуть з 1945 по 1990, спорт, шкільне життя.
10. Голодомор, репресії, реабілітація.
Це, звісно, якщо мова йде про історію села. В облбібліотеці зберігаються періодичні видання (районні), там ксерокопія як для студентів (по 35 коп) .
Якщо мета інша - то незнаю ... відеоматеріали, звісно, зберігаються в обласній державній телерадіокомпанії.
На форумі, що я вказав придивіться, там багато галантних і розумних чоловіків, які мають величезні "закрома" інформиації й можуть піти "на зустріч" молодій та красивій дівчині, не просивши нічого взамін biggrin


- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)
 
tanya_bondДата: Вівторок, 06.04.2010, 22:14 | Повідомлення # 19
Лейтенант
Група: Перевірені
Повідомлень: 61
Репутація: 3
Статус: Оффлайн
Депутат! Дякую за інформацію!
Обов"язково зайду на форум. А щодо світлин, то мене найбільше вражають найперші фотознімки. Ну, десь приблизно з 1900 року, бо до того тільки літографії були і то їх небагато знайти можна. Приблизно такі: http://kraeznavstvo.at.ua/literatura_img/Gonhar/image002.jpg
або так: http://kraeznavstvo.at.ua/literatura_img/Gonhar/image004.jpg
А щодо краєзнавчих досліджень то найбільше мене цікавить "романтичне" краєзнавство. Це так комуністи називали краєзнавчі дослідження до 1917 року. Про голодомор досліджувати просто не можу. Душа болить.
 
ДепутатДата: Четвер, 08.04.2010, 18:20 | Повідомлення # 20
Генерал-майор
Група: Модератори
Повідомлень: 345
Репутація: 5
Статус: Оффлайн
в краєзнавстві саме головне не гаяти час: люди вимирають як мухи (вибачте за таке порівняння), скоро не буде в кого запитувати про минуле, як жилось до і після війни. То ж треба поспішати, поки ще живі бабусі й дідусі !!! sad

- Я не господин, господа все в Париже ... (Собачье сердце)
 
tanya_bondДата: Понеділок, 17.05.2010, 00:24 | Повідомлення # 21
Лейтенант
Група: Перевірені
Повідомлень: 61
Репутація: 3
Статус: Оффлайн
Тему закривайте. Не пройшла я зі своїм самоваром.
 
Форум » Спілкування на різні теми » Корисні посилання » Соціальний проект "Краєзнавство" (Допоможемо голосуванням за соціальну ідею)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Найактивніші користувачі форуму:
  • Pavlo
  • oli4ka
  • iskrina
  • Депутат
  • denis-vanv
  • Дядяша
  • Міхалич
  • ОДНА_ЖІНКА
  • СІА
  • sanfed
  • Хто сьогодні був на форумі:

    Copyright Стеценко В.П. © 2024
    Сайт створено у системі uCoz