Неділя
22.12.2024
05:21
Ласкаво просимо Гость
RSS
 
Село Іскрене
Головна Реєстрація Вхід
Історія села »
Меню сайта

Категорії каталогу
Мої статті [75]

Міні-чат
200

Наше опитування
Ваше відношення до оренди центрального ставка?
Всього відповідей: 259

Головна » Статті » Мої статті

Італієць виготовлятиме «піцу» з… прудянського граніту

Італієць виготовлятиме «піцу» з… прудянського граніту

Гастено ді Матео приїхав у  Шполу з Італії. Своїм “Фольксвагеном” за дві  доби відміряв три тисячі кілометрів від Везувію до Шполи.

— Ми живемо на вулкані, — Гастено показує листівку, на якій конусом височіє Везувій, а біля самого підніжжя — будинки, будинки…

Вулканічний граніт молодий, з нього виготовляють «піцу» — гранітну плитку для вистилання вулиць, тротуарів, двориків, ще кулі, колони, облицювальну  плитку для підмурків тощо. «Піца» — це плитка з граніту. Батько Гастено був каменотесом, вручну виготовляв плитку. А він спочатку був водієм-далекобійником, побував в усіх країнах Європи, перевозячи різноманітні вантажі. Відтоді і любов до швидкої їзди, мандрівок, бажання більше побачити. В Україні Гастено побував у Львові, Чернівцях, Тернополі, Хмельницькому. Одесі, Умані, Вінниці, Немирові, Черкасах, знайомився з культурними пам’ятниками, визначними місцями, і не лише… Він знайомився з виробництвом та реалізацією  продукції з каменю і  переповнений враженнями від побаченого.

— Що в українців  Вам найбільше сподобалось? — запитую в Гастено.

— Ваша гостинність, щедрість, — каже мені, — хоча й немає великих достатків, пригостять на славу. А ще —  відкрита душа українців: розкажуть про себе, покажуть, що тебе цікавить, висловлять свої думки про те, що хвилює.

— А чим запам’яталась наша земля?

— Ми живемо в гірській місцевості, землі обмаль. Біля мого будинку  є невеличкий сад. Земля у нас дуже дорога, вся заселена. От подивіться на листівці: будинок біля будиночка. Коли вночі  летіти над Італією — вона  вся у вогнях.

В Україні ж, коли виїхав зі Львова, — поля, поля, населений пункт, і знову поля. Стільки  родючої землі! У нас — один населений пункт закінчується, інший починається, наділи невеликі. Лише заможні, багаті можуть купити  вілли.

В італійців є така приказка: «Є хліб та помідори — голодним не будеш». Обов’язковою стравою там є макарони з підливою та томатом. Їдять їх з хлібом, у  якого тверда і товста шкуринка. Споживають багато бобових. І звичайно ж — піцу. Макарони виготовляють з твердих сортів пшениці.

— Ми не любимо жирного, — зауважує Гастено. — М’ясо не більше двох разів на тиждень. В раціоні більше риби, морепродуктів.

Гастено дружить з українцями, двоє навіть працюють у нього. Щонеділі в Неаполі українська атмосфера.  Близько двадцяти маршруток чекають на посилки. Торгують українськими продуктами — ковбасою, сиром, горілкою, нелегально — сигаретами. Бізнес є бізнес, і все, що користується попитом, з українських магазинів за дві доби  потрапляє до італійців, лиш плати євро. Гастено розповідає, що одна українка, попрацювавши в Італії близько десяти років, відкрила в Неаполі свій  магазин, де продає українські продовольчі товари, дещо підвозить із Польщі, Німеччини. Гастено дивується, що наші жінки з вищою освітою працюють в Італії прибиральницями та нянями і що у своїй країні держава не подбала про їхнє працевлаштування. Його дивує, що у нашому місті не викладені плиткою  дороги, тротуари.

Гастено побував в Прудянці та Хлистунівці. Камінь з цих гранкар’єрів підходить для виробництва італійської плитки — «піци». В Італії, наприклад, один квадратний метр «піци» коштує 15 євро, куля, діаметром 30 см — 150 євро, колона — теж 150. Устаткування, на якому виготовляють гранітну продукцію, розміром з шафу і важить 1,5 тонни. До речі, вироби з граніту продають не на штуки, а на вагу. Гастено зацікавлений і має бажання освоїти виробництво продукції з прудянського граніту. Нині вивчає можливості, консультується  зі столичними юристами щодо питань створення приватного підприємства.

Наші  українці всіляко  намагаються потрапити в Італію,  А італієць Гастено  хоче у нас організувати підприємство. Тож, можливо, ми скоро  й побачимо «піцу» з Прудянського кар’єру.  

Станіслав Мазурик, громадський кореспондент «Шполяночки».

«Шполяночка»№41(141) пятниця, 3 жовтня 2008р.

Категорія: Мої статті | Додав: iskrina (04.12.2008) | Автор: Станіслав Мазурик
Переглядів: 1892 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
02.09.2011
Хоч новина і застаріла але прочитала цю статтю та й задумалась: радіти цій новині чи плакати з неї...
Погоджуюся з італійцем, що в нас землі багато - то і не диво, бо Україна, за територією, в два рази більша за Італію, а населення менше (для порівняння густота населення 78 чол/км" і 201 чол/км" відповідно). Про її родючість з давніх-давен знали. Італійці ж, ще зовсім надавно гадки не мали де та Україна знаходиться. "Славу" їй принесли українські заробітчани. Але вислів "Ucraina - granaio del mondo", що дослівно значить "Україна - житниця світу", знали задовго до появи заробітчан. Тож не диво, що на Україну всіх так тягне. Німці навіть землю нашу ешелонами вивозили!
От тільки державу нашу не розумію. Бо може так статися, що ми дійсно ту "піцу" побачимо. Тай не тільки! Ми її ще й купляти будемо... в цього самого італійця, ... за його ціною! Якщо розумна держава, то чи не пригостить вона того Гастено, добрячим шматком сала, як то гостинністтю нашою заведено, та й проводить в його рідну Італію. Чи не може Україна нашому підприємцю право й ДОПОМОГУ! надати, щоб ту "піцу" нашими руками й на нашій землі виробляти і потім італійцю Гастено продавати?...
Поки наша держава (МИ!) не проснеться, будуть різні Гастено до нас приїзджати, нас вихваляти, а ми їм ноги цілувати, бо кількох чоловік роботою вони забезпечать. От тільки гроші в кишенях, Гастено будуть рахувати, й продовжуватимуть дивуваться, "що наші жінки з вищою освітою працюють в Італії прибиральницями та нянями і що у своїй країні держава не подбала про їхнє працевлаштування"... weep weep weep

14.05.2010
1. donKarleone [Матеріал]
можливо

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Copyright Стеценко В.П. © 2024
Сайт створено у системі uCoz